salon pod chmurką

salon pod chmurką

Wprawdzie ogródek ten zaprojektowałam rok temu w programie SZYBKIE METAMORFOZY ale dopiero teraz publikuję tą realizację na blogu. Może ktoś szuka inspiracji dla swojego tarasu lub przydomowego ogródka. To proszę bardzo.
Nasz mały kawałek zieleni ma 25m2 i jest ulokowany przy mieszkaniu w bloku. Jak widać da się wycisnąć z tak niewielkiego skrawka ziemi przyjemne miejsce do spędzania czasu. Meble pochodzą z Ikea, z serii letniej. Płytki mozaiki mrozoodpornej w optymistycznym żółtym kolorze są firmy Paradyż. Nasza mała fontanna kupiona została okazyjnie w Obi za 300 zł. Są to kostki granitowe, przez które przepływa woda w obiegu zamkniętym. Jest też dostępna wersja z kulami. Polecam nawet na balkony – kwestia wsadzenia misy z woda w jakiś ciekawszy pojemnik (u nas misa z woda zakopana jest w ziemi i przykryta kamieniami). Oczywiście ważny jest też dostęp do gniazdka z prądem.
Na ziemi wylaliśmy płyty z wylewki betonowej i pomalowaliśmy je na dwa kolory specjalną farbą do betonu. Na ścianie z fontanną jest szara cegła z Innych Mebli i przyklejone lustro, które nadaje proporcji całemu ogródkowi.