About Design

About Design

W zeszły weekend zaniosło mnie do Gdańska. Nie tylko odwiedziłam mojego ulubionego FRYZJERA ( efektem tej wizyty są znowu krótkie włosy jeeeeeeaaah!!), ale również wybrałam się na Targi Wyposażenia Wnętrz, Wzornictwa & Sztuki Użytkowej, targi o wdzięcznej nazwie ABOUT DESIGN. Impreza ta została zorganizowana po raz pierwszy. Słuszna idea zakładała ogrom form, wzorów oraz projektantów tychże. Jednak całe targi zajęły powierzchnię jednej hali, a może nawet halki, która i tak świeciła tu i ówdzie pustkami. Niestety. Powiem szczerze, że troszkę się rozczarowałam. Wystawiali się głównie młodzi ludzie z wycinankami ludowymi w interpretacjach różnorakich. Ciuteńkę mebli też udało mi się dojrzeć, więcej jednak było dodatków i dekoracji – naklejek, producentów poduch itp.

Bardzo ciekawą ofertę ma dekornik, składają się na nią naklejki, fototapety, okleiny na meble, ceramika, stare meble w nowoczesnych aranżacjach i wiele innych. Ich niewątpliwym plusem są retro ryciny, grafiki i plakaty, które zwykle trudno dostać gdzieś indziej. Wybrałam dla was kilka ciekawszych wzorów, w których zakochałam się od razu. Wszystkie poniższe zdjęcia pochodzą ze strony dekornika.

designerska okleina na meble, drzwi itp:

a tutaj moja ulubiona fototapeta w koniki, w sam raz do dziecięcego pokoju:

a tutaj inna, ciekawa fototapeta ogólnego zastosowania:

a tutaj coś niesamowitego, podkładki ceramiczne pod kubek z cudnymi wzorami. Powiem szczerze, że najchętniej obdarłabym je z korkowej podkładki i położyłabym je na ścianie jako płytki ścienne. Cudne!


A TERAZ PRZERWĘ NA JAKIŚ CZAS, BO JESTEM UMÓWIONA NA PRZYJACIÓŁKOWĄ KAWĘ 😉
PA PA

jest 21
w końcu wróciłam do domu po wizytacji u dziadków, u mojej mamy i wrzuceniu zimowych opon do piwnicy, mogę pisać dalej…
ACH! DZISIEJSZA WIADOMOŚĆ DNIA: OKAZAŁO SIĘ, ŻE MOJA PRZYJACIÓŁKA M. JEST W CIĄŻY!!
CIESZYMY SIĘ BARDZO I GRATULUJEMY!!! 🙂

Wracając do targów.
Inną firmą, która mnie bardzo zaciekawiła jest LA FABRIC. Produkują wyjątkowe poduszki, pledy, kapy, siedziska. Wszystko wykończone ze smakiem i nutą skandynawską. Cudowne plecionki, wełniane gładkości, lniane paseczki. MNIAM! Boskie, idealnie w moim stylu. Prowadzą sklep on-line, więc wszystkie kolekcje są łatwo dostępne, te dziecięce też. Zachwycają mnie też ich stylizacje wnętrz na stronie. Generalnie pomysł na markę, logo, grafikę strony i wszelkie materiały reklamowe jest na najwyższym poziomie. Polecam!
Poniżej kilka wybranych przeze mnie zdjęć, pochodzących ze strony La Fabric. Znajdziecie ich też na facebooku.

tutaj cudownie miękkie, wełniane poduchy z kraciastej kolekcji calido


kolekcja seahorse w sam raz na taras, lub leżak w ogrodzie

kolekcja soft, najbardziej wysublimowana

oraz kolekcja dziecięca bubu, fajna nazwa swoją droga 😉

WRESZCIE DOSTĘPNE W POLSCE NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI!. O czym mowa? O moich ukochanych wełnianych pufach w kształcie kamieni, oczywiście! Marka fivetimesone to grupa projektantów i designerów tworząca z pasją, co widać zresztą. Czekam na jeszcze, a już zaczynam oszczędzać na pufy. Muszę je mieć!
Zwróćcie uwagę na idealnie skandynawskie stylizacje na zdjęciach. A może nadmorskie? Moje ulubione.
Rewelacja!
Zdjęcia oczywiście ze strony fivetimesone, bo niby skąd 😉Fajne polskie firmy, prawda?